Znajdź nas na Facebook - rozwiń/schowaj

57 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W sobotę (16.01.16) odbyły się zawody okręgowe  57. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (Okręg Dolnośląski), realizowanej w tym roku pod hasłem Polska w systemie bezpieczeństwa  międzynarodowego,

 

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym objęta jest Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Organizatorem zawodów II stopnia (okręgowych) jest już po raz dziewiąty Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W zawodach tych weźmie udział około 90 uczestników, którymi będą najlepsi uczniowie reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z terenu Dolnego Śląska. Zwyciężyli oni w zawodach I stopnia (szkolnych), przeprowadzonych w dniu 27 listopada 2015 roku.

 

W ramach tegorocznej edycji Olimpiady w zawodach III stopnia (centralnych) w Warszawie dniach 19-20 marca 2016 r. nasz region będzie reprezentowało 12 uczniów, którzy uzyskają najlepsze wyniki w trakcie zawodów okręgowych.

 

Prof. dr hab Piotr Mickiewicz -Przewodniczący Komitetu Okręgowego powiedział: Mimo wątpliwości jakie towarzyszyły organizatorom Olimpiady w ciągu ostatnich lat,  nie widać spadku zainteresowania młodzieży tą formą rywalizacji. Co więcej, uczestnicy z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom wiedzy zaskakując swoimi wiadomościami jurorów.

Wyniki zawodów regionalnych
- Wrocław 16.01.2016

 

***

Szczegółowe informacje:

Dolnośląska Szkoła Wyższa, Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych

ul. Strzegomska 47, 53-611 Wrocław
tel. 0-71 355-17-43 | e-mail: ibism@dsw.edu.pl
dr Bogusław Węgliński  - boguslaw.weglinski@dsw.edu.pl

 

***

Kontakt dla prasy:

Dawid Frik - rzecznik prasowy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

tel. kom. 609 929 464
e-mail: rzecznik@dsw.edu.pl
Dolnośląska Szkoła Wyższa
ul. Wagonowa 9, 53 - 609 Wrocław